Jak vybrat správné dětské odrážedlo

Ocitli jste se v situaci, kdy chcete zlepšit Vašim dítkům motorické schopnosti? Dětská odrážedla jsou na to ideální. Pojďme se podívat na několit tipů a rad.

Obecná můžeme prozradit, že neexisstuje ideální odrážedlo. Asi to je šokující, ale na druhou stranu existuje něco ideálního? Nechme filozofování stranou a pojďme se držet faktů při výběru dětského odrážedla.

1. Dbejte na bezpečnost

Odrážedla by měla být bez ostrých hran a s chránítky šroubů. Nezapomínejte ani na brzy.

2. Výběr materiálu

Je zcela na vás, zda preferujete spíše dřevěná, nebo kovová odrážedla. Zde záleží spíše na Vašem vkusu a stále bychom se řídili bezpečnostní.

3. Výška a váha odrážedla

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že je potřeba řešit výšku odrážela. Vaše dítka by měla snadno dosáhnout na zem a k tomu pomohou štelovatelné sedačky. Rozhodně dáváme palec nahoru odráželům, které si takto můžete nastavit. Váha odrážela je pak důležitá, kvůli jejich manipulaci a nebude si nic nalhávat i přenášení.

4. Kola

Stejně jako u aut, či bicyklů jsou důležité kvalitní pneumatiky. U odrážedel hlavně řešíte zda nafukovací, či nenafukovací. Nafukovací mají tu výhodu, že lépe pruží v terénu. Nenafukovací mají hlavní pozitivum v tom, že je nemůžete píchnout.

Za nás těchto několik rad rozhodně může pomoci s tím, jak vybrat správné dětské odrážedlo.